Mes naudojame slapukus, kad užtikrintume geriausią patirtį mūsų svetainėje. Naršydami toliau Jūs sutinkate su slapukų naudojimosi taisyklėmis. Privatumo politika

Kaip išsirinkti audinį?

     Akistatoje su keliasdešimčia patikusių audinių - jaučiamės pasimetę, kuris iš jų tinkamiausias. Yra keletas momentų, kuriuos reikia iš anksto apgalvoti, tuomet ir išsirinktu audinius nereiks nusivilti.
Visų pirma galite pagalvoti, kas Jums nepatinka ir su kokiais keblumais susidūrėte naudodamiesi senąja sofa, jos audiniu (jeigu keičiate susidėvėjusią sofą nauja). Tai puiki proga mokytis iš patirties ir nebedaryti tų pačių klaidų renkantis sofą bei audinį.
     Pirmas žingsnis audinio paieškose – nuspręsti, kokios audinio tekstūros norėtumėte, kokia Jums būtų praktiškiausia: austiniai audiniai (vienos spalvos, margo audimo), panašesni į medžiagą ar veliūriniai audiniai. Jeigu turite augintinių, ypatingai kačių, tuomet austinių audinių derėtų atsisakyti. Katės šokdamos ant sofos, atsispiria letenėlėmis ir dažnai tokiu būdu iškabina iš audinio siūlus. Tuomet nauja sofa gali labai greit atrodyti nebe tokia nauja. Jei Jūsų šeimoje auga vaikučiai, reiktų rinktis gerai valomus audinius. Šią savybę puikiai atitinka veliūriniai audiniai. Be to, jie dažniausiai turi ir aukštą Martindeilo testą. Tai audinio tvirtumą parodantis rodiklis – kaip jis dėvėsis, kiek yra atsparus dėvėjimuisi. Ši savybė nustatoma pasaulyje labiausiai žinomu ir populiariausiu trinties testu – Martindeilo testu. Šis audinio testas yra atliekamas specialiose laboratorijose, pasitelkiant griežtus standartus ir metodikas. Kaip viskas vyksta? Testui pateikiamas audinio pavyzdys, kurio gabalėlis prispaudžiamas specialiais metaliniais diskais. Jais, nustatytu greičiu, trinamas audinys iki tol, kol nutrūksta bent 2 audinio siūlai. Laikoma, kad audinys gali būti naudojamas baldams, jei testas parodys, kad audinio reikšmė yra daugiau nei 5000 trynimo ciklų. Tačiau, jei žinote, kad baldo audinys bus naudojamas itin intensyviai, reikėtų kitos reikšmės – 10 000 Martindeilo testo ciklų. Jei baldus naudosite dar intensyviau – trinties testas turėtų būti apie 25 000 ciklų ir daugiau.
     Išsirinkus audinio tekstūrą, jau galite spręsti, kokia spalva derėtų labiausiai prie Jūsų namų interjero. Dažnai audinių pavyzdžiai atrodo vienai, kai juos apžiūrite baldų salone, o visiškai kitaip, kai grįžtate į namus. Todėl drąsiai klauskite, ar galėtumėte audinių pavyzdžius apžiūrėti savo namų aplinkoje, prie ten eančio apšvietimo ir kitų interjero detalių.
     Audinys sofai suteikia charakterio, tad rinktis siūlome ne tik pagal praktines audinių savybes, bet ir pagal vizualų audinio vaizdą.